До 40-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС світ побачило унікальне документальне видання - книга «Сім днів після аварії». Вона видана Чорнобильською АЕС надлімітованим накладом - усього 100 примірників.
Головна мета цього релізу - збереження історичної правди та забезпечення повної доступності до унікальних матеріалів. Днями примірники книги були офіційно презентовані та передані Славутицькому бібліотечному центру та Славутицькому музею ЧАЕС, де ознайомитися з ними зможе кожен охочий. Крім того, електронна версія книги доступна на сайті підприємства.
В основі видання лежить грандіозна 10-річна праця фахівчині ЧАЕС та журналістки Олени Семашко. Вона по крихтах збирала матеріали: вивчала архіви ЧАЕС, матеріали слідства та розсекречені документи КДБ, записала інтерв'ю з майже пів сотнею очевидців та безпосередніх учасників ліквідації аварії на 4-му енергоблоці.
Спочатку цей матеріал існував і існує у вигляді 8-серійного документального відеоциклу, який набрав 8 мільйонів переглядів на ю-тьюб каналі станції. Після передчасної смерті Олени її колеги з ЧАЕС провели серйозну роботу, щоб дбайливо перенести цей відеоцикл на сторінки багато ілюстрованої книги, увічнивши пам'ять про авторку та подвиг ліквідаторів.
Важливо, що книга не залишиться за зачиненими дверима кабінетів. Передача її до музею та бібліотеки Славутича — це вагомий крок до створення безбар'єрного інформаційного середовища.
«Славутич - це місто, чия історія нерозривно пов'язана з ЧАЕС. Ми зобов'язані зробити так, щоб пам'ять про ті події була доступною кожному, без обмежень та бар'єрів. Відтепер ці архіви та спогади відкриті для всіх містян, дослідників і гостей міста на базі наших культурних центрів»
зазначив генеральний директор ЧАЕС Сергій Тараканов.
Книга «Сім днів після аварії» - це це живий пам'ятник героїзму. Запрошуємо жителів та гостей Славутича відвідати міську бібліотеку та музей ЧАЕС, щоб доторкнутися до цієї надважливої сторінки нашої історії.
Переглянути електронну версію видання.