Сьогодні 39 років від дня, який назавжди закарбувався в історії людства. 26 квітня 1986 року світ став свідком однієї з наймасштабніших техногенних катастроф — вибуху на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції.
У цей день на ДСП «Чорнобильська АЕС» відбулися урочистості з нагоди вшанування подвигу ліквідаторів аварії, їх мужності і самопожертви в ім’я безпеки всього світу.
У заходах з нагоди 39-ї річниці Чорнобильської катастрофи взяли участь перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко, Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук,
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець, голова Держатомрегулювання Олег Коріков, народні депутати України, керівники ОВА, представники акредитованих в Україні Посольств із 16 країн світу, голова Державного агентства із управління зоною відчуження, ліквідатори, керівники та персонал ДСП «Чорнобильської АЕС» та інших підприємств зони відчуження.
У своїх виступах офіційні особи уклінно подякували учасникам ліквідації аварії 1986 року та вшанували пам’ять тих, хто віддав життя у боротьбі за можливість жити далі на українській землі. Виступаючі підкреслили, що Чорнобильська катастрофа стала драматичним уроком для людства та суворим попередженням про відповідальність за дії сучасної науки та їх вплив на життя і здоров’я людей та екологічну безпеку планети.
Події 1986 року, окупація зони відчуження та ДСП ЧАЕС у 2022 році, влучання російського дрона в арку нового безпечного конфайнмента у лютому 2025 року – це події, які є загрозою безпеці не лише України , але й всього світу.
Учасників ліквідації аварії на ЧАЕС 1986 року, рятувальників ДСНС, персонал ДСП ЧАЕС, нацгвардійців, які ліквідовували наслідки влучання російського дрона в арку НБК було відзначено відомчими нагородами, нагородами КМУ та Верховної Ради України.